Farma Ztracenka, Mrač

Ztracená stopa č.ev. 289, 25721

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Pojďte si vyzkoušet, jaké je to být farmářem a zažijte nezapomenutelné chvíle v krásném prostředí Posázaví. Zhruba v polovině cesty na trase Poříčí n. Sázavou – Čerčany na začátku staré trampské osady nazvané Ztracená stopa se nachází vybudovaná chata , které říkáme Ztracenka . K chatě přináleží rozlehlé pozemky, na kterých se pasou naše zvířátka z farmy.

Staňte se alespoň na čas součástí života na vesnici.

Hledejte s námi na Ztracence zapomenutý styl života, který uspěchaná přetechnizovaná doba téměř zničila. Přijďte k nám „nabít baterky“ a zapomenout na starosti všedního života.

Je zde možnost relaxace o dovolené jako jsou cyklovýlety, vodácké výlety, houbaření, rybaření či táboráky. Můžete (ale nemusíte) přiložit ruku k dílu např. při sušení sena , zalévání či okopávání zahrádky, sklizni ovoce , domácí zabijačce a mnoho dalších činností.

Další informace

Na naší farmě je mnoho zvířat, které si můžete hladit a potěšit se s nimi .Těší se na Vás kravky Esmeralda, Esterka a Bára, koně Aran a Beruška, oslíci Toník a Miluška, prasata, ovce, kozy, slepice , krůty, kachny , husy, kočičky a hlavně náš velký přítel pes Tobiáš.

Podle ročního období si můžete vyzkoušet např. jak se krásně opálíte při sušení sena, jaké to je, když si na zahrádce natrháte maliny a uvaříte si z nich s vlastním přičiněním marmeládu, jak bolí záda od sbírání brambor, jaké to je jít s kozou na pastvu či jak se špejlují jitrnice nebo se škube husa.

Nenabízíme adrenalinové zážitky, ale obyčejné práce, které jsou někde vidět, jsou užitečné a smysluplné. U nás se zrelaxujete trochu jiným způsobem.

Mimo to Vám nabídneme např. piknik, nebo snídani v trávě, táborák či večerní grilování, něco dobrého si uvaříme z vlastní produkce. Můžeme Vám zapůjčit kola na vyjížďky po okolí, nebo zajistit např. jednodenní výlet na kanoi po nedaleké řece Sázavě. V létě je hojně využíván náš venkovní bazén, který je přihřívaný slunečními kolektory. Děti jistě uvítají houpačky, skluzavku, pískoviště, či trampolínu.


Služby

Bazén
Parkoviště
Připojení k internetu
Společenské prostory
Zahrada
Venkovní ohniště / gril

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Okolí

K výletům láká např. zámek Konopiště s krásným parkem a růžovou zahradou (10 km) ,Týnec nad Sázavou s románskou rotundou (19 km) , Zbořený Kostelec (22 km), vojenské muzeum Lešany (24 km) , Sázavský klášter (24 km) , zámek Jemniště (19 km) , Český Šternberk (25 km) , bájná hora Blaník (34 km), lanové centrum Barochov (9 km) a jiné.

Mapa

Velká mapa