Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme

Penzion Žižka, Rabyně

Rabyně 7, 25208
od 300 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Máte rádi přírodu a klid venkova i společenský ruch letního letoviska? Jste unaveni životem ve městě, ale přesto chcete alespoň letmo poznat zajímavosti jedné z nejkrásnějších metropolí Evropy - Prahy? Potom je tím pravým místem pro Vaši dovolenou penzion Žižka v Rabyni.

Rabyně, klidná víska obklopená lesy, je známým rekreačním místem středního Povltaví vzdálená 35 km jižně od Prahy. Lákavou dominantou je Slapská přehrada zasazená do krásné krajiny protkané skalami. Celá oblast tak nabízí nekonečně mnoho možností vyžití především pro letní dovolenou pro rodiny s dětmi, romantiky i sportovně založené nadšence.

Další informace

Penzion má pět samostatných apartmánů, celková kapacita je až 40 lůžek. Každý apartmán je tvořen dvoulůžkovou ložnicí, třílůžkovou ložnicí s lodžií a výhledem do okolí a velkým obývacím pokojem s možností až třech přistýlek. Dále je vybaven plně zařízenou kuchyňkou a samozřejmostí je samostatné sociální zařízení (WC, sprcha, 2x umyvadlo). Přímo u objektu je hostům k dispozici pozemek ovocného sadu, travnaté hřiště s volejbalovou sítí, stůl na stolní tenis nebo venkovní ohniště s možností zapůjčení velkého grilu. Dále zapůjčujeme pípu na pivo, menší gril na dřevěné uhlí, velké dřevěné stoly a případně stan. Místo je pro zahradní párty či svatbu v přírodě přímo ideální. Díky poloze penzionu, který je velkou oplocenou zahradou zcela oddělen od okolí vesnice, jsou psí mazlíčci vítáni.

V penzionu nevaříme, na vyžádání poskytujeme snídaně. Každý apartmán je vybaven kombinovaným sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a lednicí s mrazákem. V okolí do 7 km je 6 restaurací, ta nejbližší je do 500 metrů.


 

Ceny

Cena za osobu
300 Kč
Domácí mazlíček
50 Kč
Dvoulůžkový pokoj
700 Kč
Jednolůžkový pokoj
500 Kč
Snídaně
100 Kč
Třílůžkový pokoj
900 Kč

Služby

Parkoviště
Připojení k internetu
Terasa
Venkovní ohniště / gril
Vstup domácích zvířat
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
40

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Vlastní koupelna
WC

Sportovní možnosti v okolí

Bazén vnitřní
Cyklostezky
Jezdectví, koně
Koupání řeka, jezero
Rybolov

Okolí

K programové náplni můžeme doporučit využití sportovního areálu Parkhotelu Nová Rabyně - pláž se všemi vodními sporty, projížd'ky motorovou lodí po Slapském jezeře, provozování turistiky v krásném skalnatém údolí řeky Vltavy, 9 km vzdálený krytý bazén. Neomezené kulturní a historické možnosti Vám nabízí 35 km vzdálená nekrásnejší metropole Evropy - Praha. V okolí 50 km lze navštívit zámek Konopiště s loveckými trofejemi následníka trůnu Ferdinanda d'Este, zámek Dobříš, královský hrad Karla IV Karlštejn, hrad Český Šternberk, historické město Kutná Hora, Příbram s poutním místem Svatá Hora, zámek Průhonice u Prahy s botanicky velmi zajímavým parkem. Je možné též sjednat kurzy jízdy na koni u sousedních chovatelů. Večer je možné posedět u táborového ohně nebo navštívit diskotéku v nedalekém Parkhotelu Nová Rabyně.
Turistické cíle a jiné atrakce v blízkém okolí
- vojenské muzeum Lešany
- muzeum s expozicí motocyklů Netvořice
- rozhledny v Osečanech a Nestěticích
- židovský hřbitov Neveklov
- hrad Týnec nad Sázavou
- hrad Zbořený Kostelec
- gotická tvrz a zřícenina zámku Mrač
- zámek Jemniště
- krajinářský park Vrchotovy Janovice
- sezónní Posázavský pacifik
- romatnická plavba lodí po Slapech, večerní vyhlídkové jízdy
- staroslavné Svatojánské proudy.
 

Mapa

Velká mapa